DENGE

  Denge kartı Kahramanın Yolculuğu’nun Yeraltı Dünyasına İniş aşamasının üçlü kart grubunun (Ölüm–Denge–Şeytan) ikinci kartıdır.Büyük melek Mikail, hayatın özünü bilinçaltının gümüş kupasından, bilincin altın kupasına doldurup, boşaltıyor. Denge kartı değişim ve dinamizmin simgesidir. Bununla ruhun maddeye girişi ve maddenin ruh üzerindeki tesiri ile geçmişin an içinden geleceğe doğru akışı anlatılmaktadır. İkinci baş melek Mikail, o büyük kanatlar onu yüce alemlerde dolaştırdığı sürece, kendini yeryüzünde olduğu gibi göklerde de rahat ve huzurlu hisseder. O, ikiz kadehlerdeki sıvılar birbirine karıştığı sürece verimli bir toprağın üzerinde dengede durmasını bilir. Mikail beyaz giysisi ve siyahlar içindeki üçgen ile bir usta olarak sembolize edilir. Ufukta taca benzeyen güneş ışıklarıyla yükselen iris çiçekleri vardır. Ve bu çiçekler Cennet dünyada olduğu gibidir sözünü iletir. Yay burcu tarafından yönetilen Denge kartının uyum ve tutarlılık ana özelliğidir.

Çoğunlukla sağlık ve esenliği işaret eder.Bu kart tarotta kendinden sonra gelen şeytanın simgelediği ölçüsüzlüğün tam tersidir.Uyum, tutarlılık ve huzur bu kartın ana özellikleridir.Kendimizle barışık ve çevremizle uyumlu tutumumuz sağlıklı bir denge içinde oluşumuzun sonucudur.Kendimizle mutluyuz ve kendimize iyi davranmaktayız.Uyumlu kişiliğinizi, sevincinizi, rahatlığınızı gösterin, kendinize zaman ayırın.Her türlü yapaylıktan uzak durun.Sade, dürüst ve ince ruhlu davranın.Yansıttığınız bu huzur sizinle beraber çevrenize de güç verir.

İş yaşamından ve insanlardan uzaklaşıp dinginlik yaşayabileceğiniz bir nokta arayışı içerisindesiniz. İstediğiniz noktaya bilinçli bir şekilde yaklaştığınızı gösteriyor bu kart. Düşünceli ve çekingen tavrınız, geçici bir süreç. İçe döndüğünüz bu dönemde yalnızlığınızın tadını çıkarıyorsunuz. Fakat bu tutumunuzla dış çevreye küskünlük mesajı da verdiğinizi unutmayın. Tüm bunların yanı sıra ilişkinizi tek taraflı yaşıyorsunuz. Bir ilişkinin devamı için tarafların gerektiğinde yalnızlığa ihtiyaç duyduklarını partnerinizle paylaşmalısınız.

Düz  İlişkilerde uyum. Güçlü bir karakter, irade. Kaderde olumlu bir devre. Karlı bir ortaklık. İş hayatında verim, başarılı yöneticilik. Başkalarının isteklerini göz önünde tutabilen bir karakter. Şans verecek bir gelişme. Maddi hırsları bastırma.Ölçülülük, ekonomi, adaptasyon, tutumluluk ve irade. İşbirliği, iyi bir yönetim, yaşam, canlılık ve spiritüel uyanıklık. Bazen, zengin bir evlilik.Tam bir sanat kartıdır. Sabit bir durumu ifade eder. Bu kartı seçen kişiden orta bir yol bulunması için uzlaşmacı bir tavır beklenir. Ana temel, orta yolu bulmaktır, dengeyi kurmaktır. Bu kart, doğru uyuma işaret eder. Bu kartı seçen kişi, zor bir ikilem yaşarsa inançlarını pratiğe dökmek zorunda kalabilir.

Ters  Uyumsuzluk, dengesizlik. Gereksiz çatışmalar yüzünden ilişkilerin, anlaşmaların bozulması. İlişkilerin sarsılması, ayrılık. Kaderde kötü bir dönem, başarısızlık. Maddi hırsların esiri olmak.Başarısız işbirliği, ayrılım, çıkar çekişmeleri, dinsel konular. Kötü tavsiyede bulunan arkadaşlar. Potansiyelin acemice kullanılması.Bu kartı seçen kişinin davranışları çok abartılıdır. Bu aşırılık, kimseyle uzlaşamama, orta yolu bulamama anlamına gelir. Bu kişi, çok sabırsızdır ve her laftan bir mana çıkarır. Dengenin sağlanması için uzlaşma yoluna gidin.

Advertisements
This entry was published on October 6, 2012 at 6:44 pm and is filed under Uncategorized. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: