DÜNYA

  Büyücü Kahramanın Yolculuğu’nun Dönüş Eşiğini Atlama aşamasının üçlüsünün (Güneş-Mahkeme-Dünya) üçüncü kartıdır.Büyük Arkana’nın son kartı olan Dünya, girişimlerin başarı ile sonuçlanacağını müjdeler. Kartta genç ve güzel bir kız neşe içinde dans etmektedir. Kader Çarkı’ndaki sembolik yaratıklar burada da görülür. Dansçıyı çevreleyen çelenk, hayatın gizemini sembolize eder. Kızın elindeki değnekler bilinç ve bilinçaltının kontrolünü gösterir. Her şey nötr hale gelip dengelenmiştir, bir tamamlanmışlık göze çarpar. Uzun süreli bir sevgi hüküm sürer. Bu kart ruhu, maddeyi, yaşam ve ölümü yüceltir. her şeyin temel yapısını, zamanı ve sınırları temsil eden Satürn gezegeni aynı zamanda Dünya Kartı’nın yöneticisidir.

Yeniden bulunmuş bir birlikteliği, yaşanan güzel bir uyumu veya gelişmelerin mutlu sonla bitmesini gösterir.Bu kartın simgelediği güzellikleri kelimelerle anlatmaya çalışmak, arabesk bir hikayenin mutlu sonunu anlatmaya tehlikesine benzer. Mutlu sonu ve yeniden bulunan cenneti ifade eder.Bunun anlamını hayatımıza çevirirsek, amacımıza ulaştığımızı anlarız.Bu amaca ulaşma hayat amacı anlamındadır.Genellikle bir ara durağa vardığımızın işaretidir.Somut olarak ait olduğumuz yeri bulacağımızı müjdeler.Kendimizi, bütünlüğümüzü ve kimliğimizi bulma yolunda çok önemli bir adım attığımızı müjdeler.Benliğimizi samimiyet ve coşkuyla yaşadığımız neşeli bir dönemin, belki bir seyehatın veya uluslararası dostlukların habercisidir. Mutlu olun, amacınıza ulaşmak üzeresiniz, tereddüt etmeyin.Yolunuz sizi ait olduğunuz ve mutluluğu bulacağınız yere götürecektir.Rahat olun ve niyetinizi doğrudan göğüsleyin, başaracaksınız.

Yeniden bulunmuş bir birlikteliği, yaşanan güzel bir uyumu veya gelişmelerin sevindirici bir sonla bitmesini gösterir. Kendinizi, bütünlüğünüzü ve kimliğinizi bulma yolunda önemli adımlar atacağınızı gösterir. Bu kart iş hayatınızda size doğru mesleği seçtiğinizi ve sizi kariyerinizin en üst noktasına ulaştıracak doğru yol üzerinde olduğunuzu bildirir. Bilinçlenme yolunda önemli adım attınız ve kendinize güvenle istediğiniz noktaya geleceksiniz. Bulunduğunuz noktanın keyfini çıkarmaya bakın ve çevrenizle de paylaşın . Yaşayacağınız ilişki yaşantınızı etkileyecek, bir evlilik veya hayat paylaşımı olan ciddi beraberlik şeklinde yaşayacaksınız.Sahip olduğunuz sorumluluğun neticesinde başarı elde edeceksiniz. Ait olduğunuz gücü bulacaksınız. Daha derin anlamı ise kendi kişiliğinizi oluşturmaya başladığınızdır. Bu çoşku ve sevinçle yaşadığınız bir dönem olacak. Derin bir saygı kazanacaksınız ve kalıcı dostluklar kuracaksınız. Neşeyle başarı sizi bekliyor.

Düz  Hedeflere ulaşmak, süre gelen işlerin, uğraşların başarı ile sonuçlanması. Olaylara tüm yönleriyle bakabilen bir bakış açısı kazanmak. Aktif olmak, kendini vermek, elindekileri paylaşmak. İyi hissetmek, hayattan zevk almak, memnun olmak. Kaderde yeni bir devre, yüksek bilince ulaşmış bir ruh ve zihin dünyası. Girişimlerin başarı ile sonuçlanması. Yolculuk, yeni bir mekana, bir kente ya da ülkeye taşınma.Başarı, zafer ve rahat bir hayatı simgeler. Planların hayata geçirilmesi demektir. Bu kartı seçen kişi sorumluluk almayı bilir. Bu nedenle nasıl başarılı olacağını da öğrenir. Kendisine ve başkalarına saygı duyar. Kendinizi tanıma ve güzel ifade etme, maddi ve manevi mutluluğa ulaşmanızı sağlar. Bu kart, dünya seyahati anlamına da gelebilir.

Ters  Vizyonsuzluk, dar bakış açısı, geleceği görememe. Yanlış kararlar verme, hayal kırıklığı. İşlerde bir yavaşlama. Girişimlerin başarısızlıkla sonuçlanması. Değişim korkusu.Başarıya henüz ulaşılamamış, zafer daha tamamlanamamıştır. Ortada kısmi bir zafer vardır. Kartı seçen kişi, hayatın sorumluluklarını pek kabul etmez.

Advertisements
This entry was published on October 6, 2012 at 7:01 pm and is filed under Uncategorized. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: