YILDIZ

  Yıldız Kahramanın Yolculuğu’nun Dönüşe Geçme aşamasının üçlüsünün (Kule-Yıldız-Ay) ikinci kartıdır.Kartın üst bölümünde biri büyük olmak üzere, sekiz adet yıldız görülmektedir. Yıldızların ona verdiği ışığın altında, çıplak bir genç kız, havuzun yanında diz çökmüş, elindeki testilerden su dökmektedir. Sağ elinde bulunan testideki suyu, evrensel bilinç havuzuna dökmekte, sol elindeki testideki suyu ise, maddeyi sembolize eden toprağa dökmektedir. Büyük yıldız, ruhu ve aydınlığı gösterir. Ağaçta sessizce oturan kuş ise bilinci ve aklın temsilcisidir. Yıldız kartı, erotizm ve şifa tanrıçası Ishtar ile aşk tanrıçası Afrodit’i sembolize eder. Genç kız, öz anlamda, doğa ananın kendisidir. Aynı zamanda ebedi gençlik ve güzelliğin de işaretidir. Kartın derin anlamından yaşamın bağımsızca akışı ve sonsuza dek yenilenen yaratıcılık görülür. Yıldızın, gecenin haricinde parlaması, ruhun sembolüdür. Diğer bir anlamda, yıldız, mistik merkezdir, kaderi çağrıştırır. Simyacılara göre ise yıldız hayal gücünün sembolüdür. Bilinçaltı güçlerini, maddi objelere gerektiği şekilde bağlar. Kova burcuna eş, erkek özellikli, hava karakterlidir. Yıldız umudu, bilgeliği ve şans sezgilerini simgeler. Uzun vadeli bazı olaylar planladığımızı veya yeni girişimlerde bulunacağımızı gösterir. Yıldız bir olayın olumlu gelişeceğini müjdeleyen üç olumlu karttan biridir.

Yıldız; umudu bilgeliği ve yüksek bağlantıları, görüşü simgeler. Uzun vadeli planlarınıza başlayacağınızı gösterir. Olumlu bir olayın gerçekleşeceğini gösteren bir karttır. Atacağınız adımlar size gelecek vaat ediyor. İleriyi görme özelliğiniz, yıldızla size yol gösterecektir. İyimserliğinizi devam ettirip başarılarınızın altına imzanızı göreceksiniz. Geleceğe güvenle bakın. İlişkilerinizde güzel şeyler vaat eden karşılaşmalar ve mutluluk dolu bir ilişki sizi bekliyor.

Düz  Şans, önemli bir fırsat. Ruhsal rahatlama, güven, inanç, umut. Sağlık ve refah. Sezgilerin kuvvetlenmesi, doğruları kavrama. Başarılı işler sezme. İş hayatında başarı, kazanç getirecek bir yatırım. Mutluluk. Aşkta ve ilişkilerde neşeli bir dönem. Umudun ve olumlu hayallerin, geleceğe doğru olasılıklar içinde yayılması. Ruhsal ve mental yeni açılar. Verilen yeni bir yaşam şansı. Manevi sevgi, yenilginin ve mağlubiyetin son olmaması, hırsızlık, ilham.Yıldız kartı, kartı seçen kişinin arzularını ve düşlerini ifade eder. Güven ile doğal yetenekleri aramayı gösterir. Olumlu, pozitif düşünce, iyi ruh ve fiziksel sağlığı simgeler. Meditasyon, bu kart ile sembolize edilir. Bu kartı seçen kişiyi, yeni yetenekler bulması, yaratıcı hedeflere ulaşması için destekleyin.

Ters  İnatçılık, kötümserlik. Gurur ve kibir. Güç kaybı. Belirsizlik, içten gelen şüphe. İnanç yoksunluğu. Fırsatların farkına varamamak, başarı için gerekli çabayı göstermemek, tembellik. Beklentilerin gerçekleşmemesi, mutsuzluk. İstenmeyen bir son. Ayrılık.İnat etme, kötümser olmak, şüphe, gurur ve kibir. Kudret yitirme. İnanç yoksunluğu, içten gelen kuşkular.Hayal kırıklıklarıyla sonuçlanmış umutlardır. İyimserlik yok olmuştur, bu olumsuzluk kartı seçen kişinin silik kişisel imajından kaynaklanıyor olabilir. Bu kişi, güçleri, yaratıcılığı değersiz saydığı için kendisini yetersiz hissedebilir. Böylece tüm yaratıcılığı kaybolur. Depresyon ve güvensizlik duygusu kişiyi zayıflatır, güçsüzleştirir. Ümitsizlik duygusu hayallerini yıkar. Bu olumsuzluklara karşı yardım alın, kişisel bir çare arayın.

İyimserliğinizi kaybediyorsunuz. Duygusal ve ruhsal açıdan kötü bir dönemdesiniz. Kişiliğinizi ön plana çıkarmamanız bu duruma neden olabilir. Yaratıcı fikirlerinizi ve gücünüzü önemsiz zannettiğiniz için, kendinizi yetersiz hissedebilirsiniz. Yaşadığınız ümitsizlik hissi hayallerinizi yıkıyor. Bu duruma karşı uyanık olmalı ve kendinizi yenilemelisiniz. Çünkü sizin için güç bir dönem başlıyor. Ve bu dönemi kolay atlatabilmek için çarenizi kendiniz bulmalısınız.

Advertisements
This entry was published on October 6, 2012 at 6:53 pm and is filed under Uncategorized. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: