DEĞNEK DOKUZLUSU

  Savaşta yaralanmış bir adam sınırlarını değneklerle korumaya almış görünüyor. Bu kart tehdit altında olduğunuzu gösteren bir işarettir.Tehdit eden bir olay veya duruma karşı göstereceğiniz inat direniş anlamındadır.Bu tehdit değnek yedilisinin aksine somut bir olaydan kaynaklanmıyor. Daha önce yaşadığımız acı tecrubelerin canlanması sonucu korkuyla savunma pozisyonuna geçişimizi gösterir.Kabuğumuza çekilip, bizi ilerletecek önemli adımları atmaya itiraz ettiğimiz bir duruma işaret eder.Çok ender olarak da tam tersini ifade edebilir. Yani atılan çok önemli bir adımdan sonra kendimizi engellemek için geri dönüş kapısını tüm çabalarımızla sonuna kadar kapadığımız durum.Bu durumda gelişmeyi teşvik ettiği için olumlu olabilir ama yine de birseyleri yanlış yaptığımızı gösterir.Birşeyden kaçmışızdır ve geçmişin tekrar önümüze dikilmesinden korkarız. Gerçek veda ise olayı sonuna kadar yaşamakla gerçekleşir, bu durumda geçmiş bir kabus gibi üstümüzde değil, güvenilir bir zemin olarak ayağımızın altındadır.

Niyetinizin size önceden yaşadığınız acı olayları hatırlatabileceğini gözönüne almış olmalısınız.Kendinizi bu konuda zorlamaya kalkışmamalı, başkalarının etkisi altında kalmamalısınız.Dikkafalı veya dar görüşlü olduğunuz düşünülse bile, tutumunuzdan bu seferlik vazgeçmemelisiniz.

Parasal açıdan sıkıntılı ve zor günler geçireceksiniz. Size verilen tavsiyeleri önemsememeyi ve tutarsız davranışlarınızı ne yazık ki pahalı ödeyeceksiniz. Artık hayatınızı bir plan ve programa oturtmalısınız. Zor günlerin hakkından ancak böyle gelebilirsiniz.

Düz  Varlığın tehdit altında olması, tedirginlik, korkmak. Önlem almak, savunma durumuna geçmek. Dayanıklılık göstermek, yılmamak. İnatçılık ve sabır göstermek. Rakiplerin ya da düşmanların planlarını ortaya çıkarmak. Bir mücadeleye ara verme. Geçmişten kalan birinden ya da bir olaydan kaçmak. Bir başarıya rağmen tehlikenin geçmemesi.Daha önceki deneyimlerinizden ötürü biraz daha temkinli ve savunma halinde olduğunuz söylenebilir. Öyle ki, kendinizi savunmak için ciddi bir tartışma veya kavgaya bile hazırlıklısınız. Halihazırda mücadele ettiğiniz bir sorununuz varsa henüz halledemediğiniz için biraz dikkatli olmanızda fayda var. Geçmişteki bir ilişki ya da sağlık sorunu tekrar gündeme gelebilir, hazırlıklı olmalısınız.

Ters  Korkaklık, zayıflık. Mücadeleden kaçma. Tehlike, bir engel. Sağlığın bozulması. Geciken haberler, önlenebilir aksilikler.Sahip olduğunuz hakların peşine düşmeme, bir nevi zayıflığın hakim olduğu bir tutum içinde olabilirsiniz. Karşılaşacağınız tartışma ve sorunlara karşı hazırlıklı olmalısınız. Sorunlarınız geçmişinizden gelen ve tekrarlanan bir sorun olabilir. Bu noktada asıl dikkatli olmanız gereken, genel olarak sizde hakim olan zayıflık tutumunu bu sorunlara karşı da sergilemeniz olabilir. Korkularınızdan arınmalısınız.

Advertisements
This entry was published on October 10, 2012 at 1:22 pm and is filed under Uncategorized. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: