DEĞNEK YEDİLİSİ

  Kartta toprağı için düşmanlarla savaşan bir çiftçi görünüyor. Saldırıya uğradığımızı, çoğu zaman bizden güçlü ve sayıca fazla olan rakipler ve hasımlar karşı karşıya geldiğimizi gösterir. Buna rağmen mücadelemizi verdiğimiz güçlü pozisyon bizim üstünlüğümüzü sağlar.Sözkonusu avantajlarımızı koruyabilmemiz için bir uyarı niteliğindedir. Bu saldırılar daha ziyade özel yaşantımıza, başarmış olduklarımıza ve başarmak istediklerimize karşı tehditlerdir.Sorduğumuz soruyla igili olarak birtakım anlaşmazlıklar vardır. Ve bunlar hayatımıza müdahale olasılığını da beraberinde getiriyor. Bunun için mücadele gerekiyor ve bu da rekabet duygusu yaratıyor.

Sizi maddi kayıplar bekliyor. Emeğinizin karşılığını alamamakla karşı karşıyasınız. Bu durumun yaratacağı olumsuzluk sağlığınızı etkileyebilir.

Düz  Bir rekabet ortamı. Elindekilerle mücadele ederek koruma gereği. İnanılan fikirler uğruna çaba verileceği. Haklı olmanın verdiği cesaret, engelleri aşmak. Zafer, güçlü de olsa rakipleri yenmenin mümkün olduğu yönünde bir işaret. Yeteneklerin ve gücün ispatı.Girişimlerinizde inişler-çıkışlar yaşadığınız bir dönem ardından, düşüncelerinizde ısrarcı olmaya devam edebilirsiniz. Hatta kendi içinizdeki mücadele ciddi savunma örnekleri göstermenizi ve inatçı olmanızı beraberinde getirir.

Ters  Tehlike. Korkaklık, elinden geleni yapmamak, mücadeleden kaçmak. Kararsızlık, harekete geçmekte gecikmek, yenilgi. Kurnazlıkların, küçük hilelerin ortaya çıkması, utanmak, mahcubiyet. Cahilce davranmak.Bu kart hiçbir yüzleşme anlamı içermez. Yani içinizde netleşmeyi bekleyen durumlar bir karşılaşma ile amacına ulaşamayacaktır. Aynı zamanda bu durum beklenen problemlerin de yaşanmayacağı anlamına gelmektedir.

Advertisements
This entry was published on October 10, 2012 at 1:18 pm and is filed under Uncategorized. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: