KILIÇ BEŞLİSİ

  Kartta, fırtınalı bir göğün altında rakiplerinin kılıçlarını ele geçiren bir şövalye gözüküyor. Bu kartı kendisinden sonra gelen kartlarla birlikte yorumlamak gerekir. Çünkü Kılıç Beşlisi, mücadelenin galibi mi, mağlubu mu olduğunuz sorusunu yanıtlamaz. Bir sonraki karta göre yenilginin nedenleri veya bunun bir zafer olup olmadığı anlaşılacaktır.

Küçük Arkana içindeki en hain karttır. Had safhadaki tartışmaları, depresyonları, alçaklıkları, aşağılanmaları ve tartışmaları gösterir. Her koşulda kazananı uzun süre sevindirmeyecek aldatıcı zaferleri işaret eder. Ancak  kötülüklerin bizden mi kaynaklandığını veya tehlikeli bir duruma, bir tuzağa itilip, kurbanın biz mi olduğumuzu açık bırakır. Bu konuda bize açtığımız diğer kartlar bilgi verir.  Yaşamınızda kendinizi sıkışmış, zor durumda hissettiğiniz bir dönemdesiniz. İlişkilerinizdeki yanlış yaklaşımların neticesinde gittiğiniz yoldan dönmek veya amaçlarınızdan vazgeçmek durumunda kalabilirsiniz. İlişkide olmuş insanların tamamıyla kendilerine, kendi ilgi alanları ve çıkarlarına yönelmiş olması ilişkilerinizdeki eşit şartların ve mutluluğun kaybolmasına neden oluyor. Bencillik ve duyarsızlık acımasızlığı da beraberinde getiriyor. Bu kadar çok yanlışın yaşandığı bir ortamda bulunmak zamanla kendi değerlerinizi de kontrol altına almanızı gerektirecek.

İş çevrenizden olan kişilerle tartışmalara girebilirsiniz. Bu kişiler, sizin başarınızı kıskanan kişiler olabilir. Biraz daha dikkatli olduğunuzda bunların kim olduğunu kolayca anlayabilirsiniz. Önemsemenizde yarar var.

Düz  Yenilgi, başarısızlık. İhanet veya iftiraya uğramak. Kariyerde düşüş, gözden düşme. Aşağılanma, küçük düşme. Başarısızlığın kabul edilerek, geleceğin yeniden planlanması yönünde bir uyarı. Aldatıcı bir zafer. Rakipler, gergin bir bir ortam. Atılacak adımlara dikkat etme gereği. Suç işlenen bir ortamda bulunmak, bir ayıbı görmek.Etrafınızdaki birini incitebilirsiniz. Birini incittiğinizde aslında kendinizi inciteceğinizi aklınızda bulundurmalısınız. Kartın ifade ettiği bir diğer anlam ise elde etmeyi istediğiniz şeylere ulaşma ve bunu yaparken biraz hile kullanabilme durumunuzun olmasıdır. Bu kurnazca tutum bir başkasının sizi yönlendirmesiyle de olabilir.

Ters  Yenilgi. Rakiplerin gerisinde kalmak. Yanlış adımlar atmak, detayları gözden kaçırmak. Yakındaki birinden gelecek ihanet. Aldatıcı bir zafer. Kayıplar, üzüntü, bir yakının vefatı.Başarısızlığın ve kaybedişlerin ifadesi olan bu kart, sizi içinde bulunduğunuz ilişki ya da olaylarda ya zarar veren ya da zarar gören kişi konumuna getirebilir. Yaşadıkça bunların şiddetini göreceksiniz.

Advertisements
This entry was published on October 10, 2012 at 12:41 pm and is filed under Uncategorized. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: