KILIÇ DOKUZLUSU

  Kılıç Dokuzlusu, Küçük Arkana’nın kederli kartlarından biridir.Uykusuz gecelerin simgesidir.Uzun gecelerde kederle sağa sola dönerek, korkuyla günün başlangıcını beklediğimiz dönemlerdir.Günlük yaşamın tamamen altüst olduğu, acıdan, ıstıraptan ve suçluluk duygusundan kurtarılamayan bir dönemdir. Endişeler, herşeyin istendiği gibi gidip-gitmeyeceği tereddütleri bu sıkıntının kaynaklarındandır. Gerçekleşmeyeceği bilinen zamanı geri çevirme isteği yüzünden kendine karşı acımasız, suçlayıcı ve katı bir tarz vardır. Sıkıntılardan dolayı artık taşma noktasının eşiğindesinizdir. Kendinize karşı affedici olmanız ve özgür bırakmanız gerekiyor.

Ancak bu kart uykumuzu çalan bu dertlerin neden kaynaklandığını göstermez. Kartta uykusundan sıçrayarak uyanmış bir kadın, başını ellerinin arasına alarak derin bir acıyla boğuşmaktadır. Başının üzerinde asılı duran kılıç, dertlerin çokluğunu ve keskinliğini göstermektedir. Bu kart insanı uykusundan eden büyük acılardan söz eder.

Kayıplar yaşayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Problem ve güçlüklere dayanma azmini göstermelisiniz. Zamanla bunları çözüme kavuşturacaksınız. Bu olaylar kendinize olan saygınızı kaybettirmesin. Psikolojik olarak kötü etkilenebilirsiniz. Profesyonel yardım almaktan çekinmeyin.

Düz  Büyük bir acı, ayrılık, sevilen birinin ölümü. Hastalık. Vicdan azabı, tamir edilemeyen hatalar. Tehlikede olmak, şiddete maruz kalmak. Yalnızlık, tedirginlik, şüphe. Yaşanan büyük acılar, bu acıların sona ermesi olasılığı.Psikolojiniz ile ilgili sıkıntılar baş gösterebilir; bunalım, paranoya gibi. Bu sorunların kaynaklandığı kişi sevgiliniz ya da size ruhsal anlamda zarar verebilecek kadar sizi etkisi altında bulunduran biri olabilir. Karşılaşacağınız tehdit ve suçlamalara hazır olmalısınız. Bu durumlara göstereceğiniz zayıflık, sizi kendinizden utanma ve nefret etme gibi duygulara sürükleyebilir.

Ters  Sabır gösterme gereği. Yalnız kalmak, bir desteğin sona ermesi. İhanete uğrama, iftiraya maruz kalmak. Gerçekleri anlamakta çekilen güçlük. İyileşmenin zaman alacağı yönünde bir işaret.Yeni açılımlar, ümit edilen hedefler içinde bulunduğunuzdan durumdan kurtulmanızı sağlayacaktır. Halihazırdaki probleminizin kısa sürede çözümleneceğini ve bunun için biraz sabırlı ve inançlı olmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Advertisements
This entry was published on October 10, 2012 at 12:54 pm and is filed under Uncategorized. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: