KILIÇ İKİLİSİ

  Kartta gözleri bağlı bir kadın elinde tuttuğu iki kılıcı dengelemekte. Arkasında uzanan deniz kayalıklarla dolu ve gökyüzünde ay yükselmekte. Bu kart kararsız kalınan, tedirgin bir dönemin işaretidir. Kılıçlar mantığın sınırlarını, deniz ve ay ise bilinmeyen iç dünyanın simgeleridir. Denizdeki kayalıklar düşmanlarının kadına ulaşmasını engellemektedir. Bu kart sezgilerimizi dinlememiz yönünde bir uyarıdır.Karar aşamasındasınız. Seçim yapmak sizi zorlayabilir. Vereceğiniz kararları iyice düşünmelisiniz.

Düz  Tedirginlik, karasız kalmak. Gerçekleri görmezden gelmek, olanlara gözlerini kapatmak. Karar vermekten korkmak, adım atmaktan kaçınmak. Uyarıları dinlememek. İç dünyanın, sezgilerin sesine kulakları kapamak. Sıkıntıları içe atarak, kimseyle paylaşmamak. Sakin görünmesine karşın gerilimli ilişkiler.Duyguların yoğunluğu göze çarpmaktadır. Duygularınıza sırtınızı döndüğünüz, olan biteni tam anlamıyla göremediğiniz bu dönemde, içinde bulunduğunuz durumun netleşmesini beklediğiniz söylenebilir. Hareketten ziyade durgunluğun hakim bu süreçte bir dengeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Dolayısıyla gerçeklikler ve duygularla yüz yüze gelmekten kaçınmaktasınız. Alacağınız kararları bir şekilde erteleme meyili görülmektedir. Ancak bu durum alınacak kesin bir kararla sona erecektir.

Ters  Dengesizlik, uyumsuzluk, mutsuz bir karakter. İrade gösterememek, hırslarına ve duygularına yenilmek. Sahtekarlık ve ihanete karşı uyarı. Plansız girişimler.İhanet ve aldatmaya işaret eder.Temkinli olun ve çevrenizde olup biten olaylara karşı gözlerinizi açın.Yaşadığınız veya yaşayacağınız olaylar sizi net bir karar götürecektir. Kararın yararlı olup olmayacağını ise zaman gösterecektir.

Advertisements
This entry was published on October 10, 2012 at 12:29 pm and is filed under Uncategorized. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: