KILIÇ KRALİÇESİ

  Yüksek bir tahtta oturan Kılıç Kraliçesi, sol elindeki kılıcı havaya kaldırarak etrafındakilere meydan okuyor. Hava grubunun dişiliğini simgeleyen Kılıç Kraliçesi, aklı, uyanıklığı, özgürlüğü, yaratıcı gücü ve çabuk kavrama yeteneğini gösterir. Bir sorunun çözümünde hiçbir kuşkuya kapılamadan aklımızı kullanacağımıza işaret eder.

Hayatın tadını çıkarıyorsunuz. İlişkinizde ise unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Yeten ve canlı duygularınız partnerinizle olan yakınlığınızı artıracak. Yaratıcılığınız had safhada. Kendinizden ve yaşamınızdan olan memnuniyetiniz çevrenizdekileri de mutlu edecek.

Düz  Zeki, kendi kendine yeterli, yaratıcı bir kişilik. Detaycı, kusursuzluğu arayan. Zihnen ve bedenen çevik. Becerikli, pratik. Karşıt fikirleri dengeleyebilen, yönetme gücü olan. Başkalarının düşüncelerini hızlı kavrama yeteneği. Nazik ve müşfik olmasına karşılık, sert, tahakkümcü bir kişilik. Dulluk, kısırlık. Mahrumiyet.Kendine hakim olma özelliğini vurgulayan bu kart, evli ya da herhangi bir beraberliği olanı ilişkisinde kendine fazla güvenen bir profille sunar. Kalbinden çok aklı onu yönetir. Keskin ve eleştirici, çözümleyici ve kavrayışı güçlü olabilir. Doğruluk, serbestlik, eşitlik ve eğitim en temel amaçları ifade eder. Gazetecilikten teknolojiye kadar birçok iletişim mecrası bu tip kişilerin ilgi alanıdır.

Ters  Entrikacı, güvenilmez, dedikoducu ve saman altından su yürüten bir kişilik. Vizyonsuzluk. Tehlikeli bir düşman. Gerçekleri bir yönüyle, işine geldiği gibi gösterebilen biri. Namus budalası gibi gözüküp, ahlaksızlık yapabilen, sadık olmayan.Kötü haberleri ve dedikoduları ifade eder. Aynı zamanda geçmişte yaşanılanlardan kurtulamamanın da anlatıcısıdır. Mutsuzlukla dolu geçmişi inatla bugüne taşıma sürdürülmektedir. Bu durum kişiyi kurnazlığa ve kötü düşüncelere sevk edebilir. Fikirleri tek taraflı ve güvenilmez olabilir. Ön yargılardan ve öz güvenden yana daha güçlü adımlar atılmalıdır.

Advertisements
This entry was published on October 10, 2012 at 2:31 pm and is filed under Uncategorized. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: