KILIÇ ONLUSU

Vücudu kılıçlarla parçalanmış bir adam ölmüş ya da ölümü beklemektedir. Karanlık gökyüzü yaşadığı acıların kanıtı gibidir. Bu kart bir sonu simgeler. Ancak doğal sonu gösteren Ölüm kartının aksine, Kılıç Onlusu istek dışı, kontrol edilemez, zor kullanılarak gerçekleşen bir sona işaret eder. Bu vakitsiz gelen bir kopuş ya da yıkımdır.

Size baskı yapan ve yolunda gitmeyen ilişkinize artık son vermelisiniz. Çünkü bu ilişkide artık bütün ümitler kaybedilmiştir. Bu kart, yürümeyen planları ifade eder. Bazen içerden, bazen de dışardan kaynaklanan hataların sonucunda böyle bir kararın verilmesi gereklidir. Bu sizin tamamen suçlu olduğunuzu göstermez. Her şeye rağmen çabalarınız boşa gidebilir. Bu olaylarla yenilgiyi kabullenmelisiniz.

Kendinizi hayallere kaptırıp yerine getirilmeyen sözlerin, yalanların, gerçekleşmeyen beklentilerin yarattığı düş kırıklığı sizi depresyona sokabilir. İstek ve beklentileriniz içinden daha gerçekçi olanları seçin ve yalnız bunlar üzerinde yoğunlaşın. Gerçeklerle yüzleşmek partnerinizle sert tartışmalar içine girebileceğinizi gösteriyor.

Düz  Her şeyin ters gitmesi, yenilgi. Kendini bir çukurda hissetmek, en aşağıda olmak. Kaybedecek bir şeyi kalmamak. Umutların yitirilmesi, gözyaşı. Hiç beklenmedik bir anda gelen yıkım, geçmişte kazanılan büyük başarılara, maddi zenginliğe karşılık başarısızlık. Ailenin parçalanması. Yardıma ihtiyaç duyanlara el uzatılması yönünde bir uyarı.Umulmadık bir olumsuzluk ya da yürümeyen planlar görülebilir. Başarısızlıklar sizin geçmişte temelini attığınız bir durumdan kaynaklanabildiği gibi sizin dışınızdaki bir nedenden de kaynaklanabilir.

Ters  Yenilen büyük darbelere karşılık, yıkılmadan ayakta durma. Yeniden başlama çabası. Sıkıntıların azalması ancak çözüme ulaşmaktan henüz uzak olunduğu. Kendini anlatamamak, yanlış anlaşılmak. Tanrıdan yardım dileme, ona sığınma. Büyük bir engelin ortadan kalkması, en kötünün atlatılmış olması.Zor bir durumdan ya da sorunlarınızdan kurtulmak amacıyla fikirler ve davranışlarınızda gerçekleştirdiğiniz değişiklikler, sizi olumlu bir seviyeye doğru götürmektedir. Kendinizde yaptığınız değişiklikler yanında çevrenizden aldığınız yardımlar da bunda etkili olmuş olabilir. Tüm yaşananlara rağmen umut ışığı hala yanmaktadır.

Advertisements
This entry was published on October 10, 2012 at 12:57 pm and is filed under Uncategorized. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: