KILIÇ SEKİZLİSİ

Kartta genç bir kadının elleri, kolları bağlanarak tutsak edildiği görülüyor. Gözleri sıkıca bağlanmış kadının ayaklarının altı bir çamur tabakasıyla kaplı. Etrafı ise kıpırdamasına izin vermeyen kılıçlarla çevrili. Uzaklarda ise bir kale görülmekte. Bu kart bir kısıtlanma devresinde bulunulduğunun işaretidir.

Kısa bir süre önce yaşadığınız ayrılık hala sizi üzüyor. Ancak hayat hala devam ediyor ve güzel günler sizi bekliyor. Artık özgürsünüz. İstediklerinizi yaparak hayatınızı renklendirebilirsiniz.

Benliğimizin önemli bir bölümünü yaşatmadığımızı gösterir, bu da çoğunlukla tutukluğa işaret eder. Ayrıca bizden kaynaklanan ama çevreye mal edilmeye çalışılan yasaklardan da kaynaklanabilir. Tipik bir “evet ama..” kartıdır. Bu kart bizim kısıtlanmamızın tamamıyla çevreye ait olmadığını, korku ve çekingenliğimizin bir yansıması oladuğunu görmeye davet eder. Her durumda içimzdeki güzel şeyleri bastırdığımızı gösterir. Bazen bu vazgeçiş sınırlı bir süre içindir, bazen de tecrubelerimize dayanarak böyle davranırız. Yaşamınızdaki engellerin kalkması için aklınızı kullanmalı veya yardım almalısınız. Sınırlarınızın ve hareket kabiliyetinizin daraldığı, seçme özgürlüğünüzün elinizden alındığı bir dönemdesiniz. Karar verememek ve harekete geçememek kendnizi güçsüz hissetmenize neden oluyor. Hayatınızın ve hareket kabiliyetinizin sizin dışınızdaki güçlere endeksli olması çaresizliğinizin artmasına ve kendinizi kurban gibi hissetmenize neden oluyor. Sabır ve bir parça yavaşlık bu dönemin teöel gereksinimlerinden.

Düz  Kaderde sıkıntılı bir dönem. Kısıtlanma, gelip geçici bir hastalık. Gözaltı, tutukluluk. İsteklerine gem vurma. Utangaçlık, davranışlarını kısıtlama. Dayanıklılık ve sabır isteyen bir durum. Gereken sabır gösterilirse, sorunların aşılacağı yönünde bir işaret. İhanete uğramak. Çaresiz hissedilmesine rağmen engellerin aşılması.Kendi ihtiyaç ve düşüncelerinizi ikinci plana attığınız ve başkalarının sizi yönlendirmesine izin verdiğiniz bir dönemdesiniz. Daha önce kararlılıkla hareket ettiğiniz tutumunuz artık yerini kararsızlığa bırakmıştır. Bu durum sizin önceki tutumlarınızda çok fazla hırslı olmanızdan da ileri gelebilir. Dolayısıyla seçim yapmaktan korktuğunuz bir durumda olduğunuz bile söylenebilir. Düşünsel anlamda huzura ulaşmanız biraz zaman alacaktır.

Ters  Kısıtlamalardan kurtulma, özgürlük. Depresyon, sinirsel rahatsızlık. Şartların olgunlaşması, harekete geçmek için uygun zaman. Gösterilen çabalara rağmen beklenen sonuca ulaşamama.Uzun süredir zihninizi meşgul eden düşünceler ve kararsızlık durumu artık netliğe kavuşacak ve sizi özgürleştirecektir. Korkularınızı geride bıraktığınız ve fikren bağımsızlığa kavuştuğunuz bir dönem başlamıştır.

Advertisements
This entry was published on October 10, 2012 at 12:52 pm and is filed under Uncategorized. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: