KILIÇ ÜÇLÜSÜ

  Şimşeklerin çaktığı, fırtınalı bir hava. Üç kılıç bir kalbe saplanmakta. Kılıç Üçlüsü’nün ilk anlamı insanı derinden yaralayacak bir olayın yaşanacağı yönündedir. Ancak kartın tek anlamı bu değildir. Kartta duygularımızı bastırarak, alacağımız yeni bir karara da işaret ediliyor olabilir. Kimi zaman bu, aklımızı kullanarak, bazı bağımlılıklarımızdan kurtulabileceğimiz anlamına da gelebilmektedir.

İş, aşk veya dostluk ilişkisinde bulunduğunuz insanlardan bir darbe almaya hazır olun. Güveninizin suistimal edilmesi ve ihanete uğramanız duygusal ve düşüncesel anlamda traumatik bir durum yaratacaktır.Gerçekleri olduğu gibi kabul etme gereği belki de acınızın ve kırgınlığınızın büyümesine neden olabilir. Yaşamda herşeyin ters gittiğini düşünmeniz, kendinizi istenmeyen ve terk edilmiş hissetmeniz bu şartlar altında doğaldır.

Ayrılık, aşk ızdırabı kartıdır. Ancak asıl anlamı duygulara karşı alınan kararlar demektir.Bununla ayrılık acısının mı yoksa bir kurtuluşun mu kastedildiğini etrafındaki kartlardan anlarız. Eğer hislerimizi aklımızın gücüyle bastırıyorsak bu kart çok düşündürücüdür, ancak aklımızla bağımlılıklardan kurtulacağımız acı ama gerçek ve gerekli bir adımın atılacağını gösterir. İlişkinizin bitiş sürecine girdiğini gösterir.Size acı verecek bu ayrılık. Kendinizi toparlamak için zamana ihtiyacınız olacak.

Düz  Acı verecek bir olay. Ayrılık. İlişkilerde gerilim, gözyaşı. İradenin güçlenmesi, şüpheli alışkanlıklardan kurtulma. Var olanın daha iyi koşullar için yıkılması. Ruhi bozukluk, depresyon. Siyasi karmaşa.Dramatik sahnelerin habercisi olan bu kart, hayatta bazen karşılaşmak zorunda olduğumuz talihsiz durumların her ne kadar atlatılabileceğini bilse de sıkıntılı günlere karşı uyarır. Şu anda hayatınızda bulunan bir durum sizden uzaklaşmaktadır. Şöyle düşünmek gerekir ki; size faydası olmayan bir şey ya da kişi kaybedilmelidir zaten.

Hayatınızda iş, aşk ya da dostluk ilişkisi içinde olduğunuz insanlardan duygusal bir darbe almaya hazır olmalısınız. Güveninizin suistimal edilmesi, ihanete uğramanız, duygusal ve düşünsel anlamda travmatik bir durumun doğmasına neden olacaktır. Gerçekleri olduğu gibi kabul etmek gereği, belki de acınızın ve kırgınlığınızın büyümesine neden olabilir. Yaşamda her şeyin ters gittiğini düşünmeniz, kendinizi terk edilmiş ve istenmeyen olarak hissetmeniz bu şartlar altında doğal olacaktır.

Ters  Zihinsel karmaşa, gerçekleri görememe. Gerilim, karmaşa ancak bunu büyük bir acıya yol açmayacağı. Mutsuzluğa yol açmayacak bir kayıp. Bir anlaşmanın bozulması. Savaş.Hissettirdiği acı daha az olan bir ayrılık sizi bekliyor. Her ne kadar sıkıntılı bir dönem olsa da hislerinizin daha az incineceğini bilmelisiniz. Bahsi geçen daha önce ayrılık yaşanan bir ilişkinin yeniden ayrılığa gitmesi olabilir. İlişkiler dışında da mesela bir sağlık operasyonu sizi bekliyorsa, bunda da çekeceğiniz sıkıntının boyutları daha dar olacak demektir.

Advertisements
This entry was published on October 10, 2012 at 12:33 pm and is filed under Uncategorized. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: