KILIÇ YEDİLİSİ

 Kartta askerlerin kılıçlarını alıp kaçan bir hırsız görülüyor. Hırsız ayak uçlarına basarak sessizce kaçarken, fark edilip edilmediğini anlamak için de etrafına bakınıyor. Toprağa dikili olan iki kılıcın ise kampın önünde kaldığı görülüyor. Kılıçların Yedilisi ihanetin ve aldanmaların işaretidir.

Büyücü kartının karanlık tarafını gösterir, her ikisinin de arka fondaki sarı zemini aynıdır. Açık düşünebilen, keskin zekasının gücü burada olumsuz kullanılır. Hile, ihanet, kötülük ve aldatma. Daha masum şekildeyse şakacılığı ve hilekarlığı simgeler. Belki de kendini olaylardan uzak tutmayı, gerçeği görmezlikten gelmeyi, kabul etmeyip, kaçmayı. Ancak bizim aldatan mı aldatılan mı olduğumuz belli değildir, genelde kötülüğü yapan bizizdir. Bir entrikayla karşı karşıya gelebilirsiniz, hazır olmalısınız. Kandırılmamanız ve yanıltılmamanız için gözünüzü dört açmalısınız. Zararsız ufak tefek hilelerin size yardımı olabilir ancak bunun dışındakilerden vazgeçmelisiniz.

Düz  Sorumlulukları yerine getirmekten kaçmak, haksız kazançlar peşinde koşmak. Bir girişimin başarısızlıkla sonuçlanması, zarar görmek. Başkalarını aldatarak, hile yaparak kazanılacak bir başarı. İhanete uğrama tehlikesi. Gerçekleri doğru analiz edememek, korkularla yüzleşememek. Engelleri dürüstlükle aşmak yönünde bir uyarı. En büyük zararı yalan söyleyenin göreceği.Her ne kadar farkında olmasanız da kendi kendinizin en büyük düşmanı haline geldiğiniz bir döneme doğru giriyorsunuz. Bu dönem, ruhun ihtiyaçları üzerinde kazanılan zihinsel oyunlar ve güçlüklerle sonuçlanacaktır. Yakın geçmişinizdeki sorunların tekrarlanması olasıdır. Kendine ihanet etme durumu bu kartın en belirgin mesajıdır. Bu yüzden alacağınız kararlarda çok dikkatli olmalısınız. Kendinize zarar vermemek için içinde bulunduğunuz durumlara ve etrafınızdakilere karşı biraz daha dikkatli olmalısınız.

Ters  Planların gecikmesi, sonuca ulaşmayı engelleyen bir olay. İstikrarlı bir çalışma ortamı. Tavsiyeleri dikkate alma. Beklenmedik bir yardım. Engellere karşı cesareti elden bırakmayan bir yapı.Yapacağınız olumlu ve yardımsever seçimler, aynı zamanda kendiniz için yapacağınız iyilikler olacaktır. Kendinizin en iyi arkadaşı olacağınız bir dönemdesiniz.

Advertisements
This entry was published on October 10, 2012 at 12:49 pm and is filed under Uncategorized. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: