KILIÇ ASI

  Kılıç Ası da tüm As’lar gibi içimizde olan bir gücün, bir fırsatın keşfedilmesi yönünde bir işarettir. Mantık, kararlılık, objektiflik gibi güçlerin varlığını gösterir. Zihnimizi meşgul eden bir problemin keskin bir görüşle, doğru bir analizle çözüleceğini müjdeler.

Sahip olduğunuz gücü temsil eder. Var olan problemlerinizi çözmek için bir başlangıç yaşayacaksınız. Verilmiş bir fırsatı değerlendireceksiniz. Bu yıkıcı bir yaklaşım değil, hayatınızı düzenleyici bir gelişim olacak. Mantığınız ön planda olacak ve duygularınızı kontrol edebileceksiniz. Bu kart gergin bir andaki ateşkesi temsil eden bir karttır. Kendinizi aydınlatmada ki ilk adımınızdır.

Kesin ve net bir karara varabilmek için konuyu iyi düşünmeniz gerekiyor. Konuya hakim olmanız sizin yararınıza olacaktır. İyi düşünülmüş bir kararı yürürlüğe sokacaksınız. Analiz ve sentezlerle kendinizi karmaşıklıktan kurtarabilirsiniz. İlişkinizdeki problemleri partnerinizle tartışmalısınız.
Düz  Kararlılık, kuşkuların bir kenara bırakılması. Başarı ile sonuçlanacak bir işe girişmek, ilerlemek. Objektiflik, mantık, keskin bir analiz yeteneği. Bir rekabetin lehte sonuçlanması. Güçlü bir sevgi. Adalet, dürüstlük. Bağımsızlığın sağlam temellere oturması. Lider ruhlu bir çocuğun doğma olasılığı. Büyük bir nefret.Gücü temsil eden bu kart, kendinizi her zamankinden daha güçlü hissedeceğiniz bir döneme işaret eder. Kartta görülen dağlar bazı engelleri ifade etse de krallığın sembolizmi, bu sorunların çözülmeye başladığını ya da çözüleceğini ifade eder. Sorun her neyse zihin gücüyle zafere ulaşmanız mümkündür, üstelik komplike kurgulara ihtiyaç duymadan. Aksine bu süreçte gayet dürüst ve ilkeli bir dengede sorunları barışçıl bir şekilde çözmeniz mümkün.
Ters  Endişeler, karasızlık. Başarı zannedilen bir gelişmenin yıkıma yol açması. Kayıplar. Karmaşa, şiddet. Zorlanmalara uğramak, ya da zorbalık göstermek. Mantıksız ve adaletsiz davranmak.Başa çıkamayacağınız problemlerle karşılaşmış, tehdit edilmiş, baskı altında kalmış olabilirsiniz. Yaşadığınız bu durumlara farkına varmadan kendiniz neden oluyorsunuz. Fakat durumları lehine çevirmek elinizde. Kılıçın sembol ettiği gibi geçmişi bir bıçak gibi kesip atıp, herşeye yeniden başlayabilirsiniz.Size pek pozitif etkiler sunmayan bu kart, içinden çıkmakta zorlandığınız sorunlarla çevrelendiğinizin veya ciddi bir baskı altında olduğunuzun göstergesidir. Ancak burada tüm bu baskı ve sorunları yaratanın kişinin“kendiniz” olabileceğini de düşünmeniz gerekir.
Advertisements
This entry was published on October 10, 2012 at 12:21 pm and is filed under Uncategorized. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: