KUPA ALTILISI

  İlhamımı geçmişimden alıyorum.Ay Balık’ta, özlem dolu, melankolik hatıranın ifadesi olarak veya Ay Yengeç’te romantik hayalcilik olarak olarak.Eski anıların canlanması, nostalji. Eskide kalan insanlara rastlama. Eski projelere dönme. Eski güzel şeyleri hatırlamanın verdiği cesaretle daha esaslı bir yöne doğru yönelme. Çocukluğumuz ve içimizdeki çocuk ile temasa geçme.

Son zamanlarda eskileri özlüyorsun, duygusalsın. Özlem duyduğun kişi, taşındığın mahalleden bir arkadaşın, uzaktaki bir dostun ya da başka bir ülkede yaşayan kuzenin olabilir. Eğer öyleyse, haberler iyi. Özlem çok yakında sona erecek! Sürpriz bir haber alacak ve kısa bir süre sonra özlediğin o kişiye kavuşacaksın. Eski güzel günlerinizi anacak ve bol bol güleceksiniz. Kendini çok ama çok iyi hissedeceksin!

Çiçekler dolu bir köy meydanı. Küçük bir çocuk elindeki çiçek dolu kupayı bir kıza uzatıyor. Kupa Altılısı geçmişte kalan güzel duygulara, anılara ilişkin karttır.Geçmiş yaşantınıza bakıp eski günlerinizi yad edeceksiniz. Geçmişe yaptığınız yolculuk, yapmak istedikleriniz için size ilham verecek ve sizi harekete geçirecektir. Eğer bugünden kaçmak için geçmişe dalıyorsanız dikkatli olmalısınız. Aksi taktirde kimse özlemlerinizi ve isteklerinizi algılamaz. Yaşadığınız masalımsı aşk ise çok geride kaldı. Artık gerçeğe dönmenin zamanı geldi.

Kupa Altılısı‘nın betimlemesindeki çocuklardan da bellidir ki bu kart bizi çocukluğumuza, geçmişe ve anılarımıza götürür. Duygu yüklü ve özlem dolu bir karttır. Geçmiş bizim için bir ilham ve yaratıcılık kaynağı olabilir, ama bir yandan da onu idealize ve romantize etmeye meyleder, onunla ilgili yalnızca güzel olan şeyleri hatırlamak gibi bir yanılsama içerisine düşeriz. Kart bizi geçmişte yaşamamamız, ondan esinlenirken bugünkü kendimizi özlemlerimizin derinliklerinde yitirmememiz gerektiği konusunda uyarır. Geçmiş geleceğe yol almamızı, dahası bugünü yaşamamızı engellememelidir.

Geçmişinizi hatırlayıp bugün sahip olduklarınızı karşınıza alacaksınız. Yeni ev yeni düzen kurmak gibi bir olanağa sahip olabilirsiniz. Sağduyunuzla hareket etmelisiniz. Elinize geçen fırsatları duygularınızla değil akıl ve mantığınızla yürütmelisiniz. İnsanlarla diyalogunuz, özellikle aile içi yoğunlaşacak. Stresten uzak olmaya, kimsenin kalbini kırmamaya çalışmalısınız.

Çocuk saflığında ve temizliğinde, tamamıyla çıkarsız ve iyi niyetle bezenmiş bir ilişkinin ya da yakınlığın yaşanması söz konusu. Kupa Altılısı, bu ilişkinin Güneş’in canlılara karşılıksız verdiği enerji gibi, size enerji ve şevk vereceğini anlatmakta. Vicdanınızı rahatsız etmeyen, masumane ve paylaşıma dayanan bu bağlantı, kişisel gelişiminize hizmet edecek. Yaşamda basit şeylerin, aslında büyük mutluluk kaynağı olabileceğini deneyimleyeceksiniz.

Düz Geride kalanları, geçmişi özlemek. Mutluluğun kökenlerinin geçmişe uzanması. Çocukken yaşanan bir olayın yeniden yaşanması ya da bir anının canlanması. Eski dostları özleme ya da onlarla yeniden bir araya gelme. Çocukluktan beri istenen, uğruna mücadele verilen bir arzunun gerçekleşmesi, mutluluk. Vicdanın rahat olması, masumiyet. Bir hayranın varlığı. Bir hayrandan alınacak bir hediye. Şehvet, cinsel hayatta mutluluk.Çocukluğunuza dair mutlu anılar, geçmişten gelen hayalleriniz ve mutlu bir araya gelişler bu kartın vazgeçilmez mesajlarıdır. Duygusal ve ailevi konular çok güzel bir uyum içine girmektedir. Evinize alacağınız yeni eşyalar olabilir veya evinizde vereceğiniz eğlenceli toplantılar bu dönemde yaşanabilir. Özel gün kutlamaları da bu dönemin içindedir.Nazik ve iyi niyetli olmak, sahip olduğunu paylaşmak, asil bir kana sahip olmak, hediye almak, başkalarına iyi davranmak, masum olmak, vicdanlı olmak, küçük şeylerden mutlu olmak, iyilik peşinde olmak, beraat etmek, bir çocukla birlikte olmak, umursamaz olmak, umursanmak, bebek sahibi olmak, çocukluk günlerine duyulan özlem, gençlere özgü etkinlikler yapmak.

Çocuk saflığında ve temizliğinde, tamamıyla çıkarsız ve iyi niyetle bezenmiş bir ilişkinin ya da yakınlığın yaşanması söz konusu. Kupa Altılısı, bu ilişkinin Güneş’in canlılara karşılıksız verdiği enerji gibi, size enerji ve şevk vereceğini anlatmakta. Vicdanınızı rahatsız etmeyen, masumane ve paylaşıma dayanan bu bağlantı, kişisel gelişiminize hizmet edecek. Yaşamda basit şeylerin, aslında büyük mutluluk kaynağı olabileceğini deneyimleyeceksiniz.

Ters Geçmişte yaşama, bugünü, yeni şartları kabul edememe. Geçmişte kalan birine duyulan özlem. Eski bir sevgiliye, aşka duyulan hasret. Gelenekçilik. Miras. Artık mutluluk vermeyen bir ilişki.Siz artık eskiden yaşamış olduğunuz mutsuz olayların üzerinde durmak istemiyorsunuz. Değişmek ve bugünü yaşamak zorunda olduğunuzun farkındasınız. Fakat bir yanınız da geçmişi geride bırakmayı reddediyor. Bu nedenle kısa zaman da bir çevre değişikliği yapmalısınız. Geçmiş ve geri gelmeyecek olana duyulan özlem, abartılı nostalji, zamanı geçmiş alışkanlık ve törelere bağlılık, geçmiş başarılar için aşırı kibir yapmak, bu yüzden gelecek başarıların engellenmesi.Sizi hüzünlendiren ve canınızı sıkan eski olaylardan kurtulma zamanı. Artık değişmek ve anın tadını çıkarmak için ideal bir dönemde olduğunuzu fark etmelisiniz. Çünkü bulunduğunuz durum sizi eskiye saplanmış birine dönüştürmüştür. Bundan kurtulmak için gerek arkadaşlarınız gerekse sevgilinizden bile uzaklaşmanız gerekebilir.

Advertisements
This entry was published on October 10, 2012 at 10:51 am and is filed under Uncategorized. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: