KUPA ASI

  Bulutların arasından uzana kutsal elin tuttuğu kupadan, ebedi hayatın simgesi olan Nilüfer çiçeklerinin üzerine su damlacıkları inmekte. Tarot’un şans getiren kartlarından biri olan Kupa Ası, büyük bir aşk ya da mutlu bir evliliği müjdeler. Kupa Ası su elementinin özünü simgeler. Su; yaşam, sevgi ve verimlilik demektir. Su değişir, yaratır ve temizdir.

Özellikle hayatınızın duygusal alanını ilgilendiren, yeni yakınlaşmaların yaşanacağı, duyguların çıkış noktası bulabileceği deneyimlere hazır olmalısınız. Yaşantınızda devam etmekte olan ilişkilerinizde, daha derin ve yoğun paylaşımların yaşanabileceği yeni bir dönemin arifesindesiniz. Kendi duygusal gücünüzün farkına vararak, hayata geçirmek üzere, ilk tohumları atacaksınız. Sezgilerinizin, içsesinizin ve psişik yanınızın günlük yaşantınızda daha fazla fonsiyonel olduğunu göreceksiniz.

Başkalarının etkisinde kalarak yaşamınıza yön veriyorsunuz. Kendi duygularınızla hareket etmeyip başkalarının kendi yaşamları için aldığı kararları uyguluyorsunuz. Duygusal paylaşımlarınızda oldukça bencil davranıyorsunuz. Bu da duygusal yakınlık hissettiğiniz kişiyi kaybetmenize neden olabilir.

Duygusal anlamda yeni bir başlangıca adım atmaya hazır olun. Başlangıç yaptığınız takdirde kendinizi daha iyi tanımlayabileceksiniz. İç aleminizde her şey daha tatlı bir hale gelecek. Şansınız umduğunuzdan daha yüksek çıkacak. Kişisel gelişiminiz artacak. Kendinizi hiç keşfedilmemiş hissedeceksiniz.

Her şeyi kuşatan sevgi içimi ve çevremi dolduruyor.Neptün/Jüpiter Güneşle uyumlu bağlantıda, en derin tatminin lütfu olarak.Şans, içimizde yatan ve keşfedilmek isteyen fırsat. Lütuf, sevgi, iyileşme. Ruhsal mutluluk, derin aşk. Barış, huzur ve uzlaşma. Tatmin olma duygusu.

Düz  Büyük bir aşk. Mutlu bir evlilik. Güçlü dostluklar. Mutlu geçen zamanlar. Duyguların güçlenmesi, dostları ve sevgiliyi anlamak. Sağlıklı bir bebek müjdesi.Her alanda bolluk ve bereket, neşe, coşku, aşk ve verimlilik, mutluluk, sadakat, rüyaların gerçekleşmesi, tanrısal mutluluk.Duygusal konuların başlangıcı olan Kupaların Ası, size yeni bir aşk ya da sevginin haberini getirir. Kendini anlamaya odaklı bu karttaki su imgesi, duyguların dışa yansımasını ve akışını anlatır.Duyguların sesini dinlemek, empati kurmak, sezgilerin gelişmesi, iç sesine güvenmek, psişik bilincin artması, aşık olmak, ilişki kurmak, samimiyet yaşamak, aşk ve sevgiyle verilen kararlar, negatiflikten kurtulmak, bağışlamak ve unutmak, açılmak, yaratıcılık, güç, tutku, bağlılık, inanç.

Ters Mutsuzluk, bitecek bir ilişki. İlişkilerde güvensizlik. Verimsizlik, kıtlık. Beklenenin gerçekleşmemesi. Umutsuzluk, inançsızlık.İşlerin bozulması, kararsızlık, sadakatsizlik, değişim.Siz kendi duygularınızla hareket edemiyorsunuz. Başkalarının etkisi altında kalıyorsunuz. Sevgi alışverişlerinde bencilsiniz. Bu tutumunuz karşınızdaki kişinin duygularıyla oynamanıza neden oluyor. Dikkatli olmalısınız. Onu kazanayım derken kaybedebilirsiniz.İnanç kaybı, umutsuzluk, yorgunluk, ilham kaybı, verimsizlik, sevgi eksikliği, değişim.Kendi duygularınızla hareket edemeyeceğinizin ya da duygusal ilişkilerinizde bencilliğe yöneleceğinizin habercisi olan bu kart, sizi dikkatli olmaya davet eder. Karşısındakinin hisleriyle oynayan, sevgide koşul arayan, ya da karşısındakini umarsızca reddeden bir davranış biçimine yönelebilirsiniz.

Advertisements
This entry was published on October 10, 2012 at 9:47 am and is filed under Uncategorized. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: