KUPA DÖRTLÜSÜ

 Hiçbir şeyden zevk almıyorum, acaba ne kaçırıyorum?Ay Yengeç’te, alınganlığın ve somurtkanlığın ifadesi olarak.Alınganlık, surat asma. İsteksizlik, küskünlük. Motivasyonsuzluk. Jestleri ve fırsatları görememe. Arzulanan bir şeyi elde ettikten sonraki hoşnutsuzluk. Şükran duymama.

Bıkkınlık ve aşırı doyumu gösterir. Önce birşeyi çok arzuladığımız, ona ulaşınca da isteksizlik, iğrenme ve reddetmeye dönüşen duygularımızın tutarsızlığını smgeler. Bu kartla ifade edilen kötü hava, ağır eleştirilerden körü körüne diretmeye, kavga, inat ve sıkıntıların en ağır şekline kadar gider. İsteksizliğin katı bir hissizlğe dönüşmemesi için bir uyarıdır. Yanıbaşımızdaki fırsatları ve bize gösterilen uzlaşma isteğini görmezden gelemeyiz. Yaşamdan ve yaşadıklarınızdan sıkılıp, bunalmış olabilirsiniz. İsteksizliğiniz ve düşük motivasyonunuz giderek dış dünyadan uzaklaşıp, kendi içinize kapanmanıza neden olur. Fakat hayatın kendini tekrar etmediğini, her alternatifin ve deneyimin kendine özgün olduğunu dikkate alıp, önünüze gelenleri ve size sunulanları değerlendirmeniz gerekir. Edindiğiniz tatsız tecrubeler kendinizi kapatmanıza ve diğer insanlara duyarsız kalmanıza neden olur.

Bir ağacın altında oturan genç adam, derin düşüncelere dalmış görünüyor. Ne önünde duran kupalarla, ne de gökyüzünden kendisine sunulan kupayla ilgileniyor. Çevresinde olup bitenlere karşı ilgisini yitirmiş olan genç adamın arzuları sonunda yerine gelmiş. Ancak bu zafer genç adamı beklediği kadar mutlu etmiyor.

Yaşam tarzınızı gözden geçirmelisiniz. Yaşamınızdaki tutarsızlıklar sadece ailenizi değil tüm çevrenizi ve ilişkilerinizi etkiliyor. İsteksiz ve keyifsiz tutumunuzdan çıkmalısınız. Başarılarınıza güveniyorsunuz ama yeni başarılar olmazsa eskiler değerini kaybedebilir.Paraya olan düşkünlüğün had safhada! Mutlu olabilmek için çok paraya ihtiyacın olduğunu düşünüyorsun. Oysa para sana mutluluk getirmeyecek. İlginin ve hırsının azaldığı bir dönemde kendi içine döneceksin. Herkesin sana ilgi göstermesini bekleyecek ve böyle bir durumla karşı karşıya kalmadığında hırçınlaşacaksın. Bir müddet odandan çıkmamaya ve bol bol kişisel gelişim kitapları okumaya ihtiyacın var.

Yaşamdan, yaşadıklarınızdan sıkılmış, bunalmış olabilirsiniz. İsteksizliğiniz, düşük motivasyonunuz, giderek dış dünyadan uzaklaşarak, kendi içinize kapanmanıza neden olacaktır. Fakat, hayatın kendini tekrar etmediğini, her yeni doğan alternatifin ve yaşanacak deneyimin özgün olduğunu dikkate alarak, önünüze gelenleri, size sunulanları değerlendirmeniz gerekir. Edindiğiniz tatsız tecrübeler, kendinizi kapatmanıza ve diğer insanlara karşı duyarsız kalmanıza neden olabilir.

Düz Maddi kazançların beklenilen mutluluğu vermemesi. Zafere ulaşılmasına karşılık duyulan tatminsizlik. Hırsların kaybı. Hayatı anlamsız bulmak. Sunulan fırsatları görmeze gelmek. Kaderde sakin bir dönem. Kişinin hareketsiz kalarak kendini, isteklerini tahlil etmeye çalıştığı bir dönem. Hayallere dalmak. Şımarıklık.Artık dünyevi olaylardan uzaklaştığınız, duygusal anlamda da çaba harcamaktan yorulduğunuz bir dönemdesiniz. Dolayısıyla yeni ortam ve durumlara kapalı olduğunuzu ifade eden bu kart, kabuğunuza çekileceğiniz bir dönemin yaklaştığını söyler. İşin iyi yanı, bu dönemin işinizi hatta yaşam tarzınızı yeniden gözden geçirmeye müsait olduğudur.Kabuğuna çekilmek, kendi duyguları üzerinde yoğunlaşmak, kendisi için istemek, başkalarını umursamamak, sevgi göstermemek, elindekilerle yetinmeyi bilmemek, kayıtsız olmak, ilgi kaybı, boşta hissetmek, hayatı boş ve sıradan görmek, isteksizlik, motivasyon eksikliği, özeleştirisel olmak, meditasyon yapmak, hayal kurmak, tepki vermemek, hayal dünyasında kaybolmak, dış dünyayla bağlarını koparmak.

Yaşamdan, yaşadıklarınızdan sıkılmış, bunalmış olabilirsiniz. İsteksizliğiniz, düşük motivasyonunuz, giderek dış dünyadan uzaklaşarak, kendi içinize kapanmanıza neden olacaktır. Fakat, hayatın kendini tekrar etmediğini, her yeni doğan alternatifin ve yaşanacak deneyimin özgün olduğunu dikkate alarak, önünüze gelenleri, size sunulanları değerlendirmeniz gerekir. Edindiğiniz tatsız tecrübeler, kendinizi kapatmanıza ve diğer insanlara karşı duyarsız kalmanıza neden olabilir.

Ters Doyumsuzluk, başarılarla tatmin olmama hep daha fazlasını isteme. Beklenilen fırsatların ortaya çıkmaması. Hastalık, yorgunluk. Dinlenme ihtiyacı. Yeni bir ilişkinin başlaması.Gereğinden fazla hoşgörü sonucu hastalık, yorgunluk, aşırılık, kaygılandıran hızlı değişimler, yenilik, yeni ilişkiler.Beklediğiniz bir haber olumsuz olsa da siz kabuğunuzdan sıyrılıp dünyaya geri döneceksiniz. Artık yeni fırsatları yakalamak ve yeni maceralara atılmak için hazırsınız.İnsanlara açılıp, yeniden hissedebileceksiniz.Sizin için şanslı bir döneme giriyorsunuz, değişiklikler yaşayabilirsiniz.Bir süredir içinde bulunduğunuz bir içe kapanma halinden çıkacağınız günler yaklaşıyor. Yeniliklere hazır olduğunuz bir dönemdesiniz; yeni insanlarla tanışma ya da yeni işlere yelken açma gibi. Her tür ilişkide yeni açılımlar sizi bekliyor.

Advertisements
This entry was published on October 10, 2012 at 10:27 am and is filed under Uncategorized. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: