KUPA PRENSİ

  Kupa Prensi de diğer üç prens gibi kaderde şanslı bir dönemi, karşılaşılacak bir fırsatı, teşviki, olanağı, şansı  simgeler. Resimde kupasından fırlayan balığa bakan, genç bir kişi görünmektedir.Bu durumda zevkli br eğlenceye davet, sevginin bir işareti veya barışma anlamındadır.Her durumda duygularımıza hitab eden ve tarafımızdan minnetle karşılanan bu güdü başkalarından kaynaklanmaktadır. Kavgalı ve ihtilaflı dönemlerden sonraki barış teklifinin, üzüntülü dönemlerimizde bize acınması durumunun, sevgi dolu bir temasın ve aşık olabileceğimiz bir ortamın habercisidir. Bu içgüdü genellikle olumlu ve samimidir. Ancak diğer tüm kartlar olumsuzsa bu karta şüpheyle bakılabilir.

İş hayatımızda bize iyi gelecek, hoşumuza gidecek, biraz da pohpohlanacağımız bir olay yaşayacağımızı gösterir. Bu övgü veya takdir, hakedilmiş bir iltifat, veya mesleğimizde olumlu bir değişikliğin olacağına dair sevindirici bir haber olabilir. Çoğu zaman iş arkadaşlarımız çevresinde gerçekleşecek güzel bir beraberliğe veya işte yeniysek eskilerle samimiyeti ilerleteceğimizi veya senli benli olacağımızı gösterir. 

Kendi kendinize yarattığınız hayal dünyasında yaşıyorsunuz. Kendinize yarattığınız bu dünyada sadece siz varsınız ve bu da arkadaşlarınızla iletişiminizi koparabilir. Gerçek yaşamdan uzaklaşma isteğiniz yeteneklerinizi köreltebilir ve sizi tembelleştirir. Bunun dışında görevimizi yerine getirirken verilecek iyi niyetli nasihatın veya yardımın habercisidir.

Düz  Eğlence ile geçirilecek bir zaman, küskünlüklerin son bulması, barışma. Şair ruhlu, kimi zaman melankolik ama çalışkan bir kişilik. Duygularını açığa vurmaktan çekinmeyen, romantik. İhtiraslı, hayalperest bir karakter. İleriyi görebilen, tavsiyeleri dinlenen bir danışman. Aşk, yeni bir bebek. Yeni bir iş teklifi. Haber ve davetler.Duygular dünyasında huzur ve mutluluk veren, cezbeden ve karşılık bulacağınız günler sizi bekliyor. Bu kart kibarlık, sempati, sanat yeteneği, hasiyet, hayal gücü, sevme ve önsezinin sizinle olduğunu ifade eder. Özellikle sanatla ilgili atacağınız adımlarda disiplini elden bırakmamanız gerekiyor.

Ters  Yüzeysel bilgi sahibi. Güzeli sezebilen ama yaratma hırsından yoksun bir kişilik. Bildiklerini başkaları ile paylaşmak isteyen, bu yolla yer edinmeye çalışan kişi.Engeller ve hileler ile karşılaşacak fakat sonunda bu hileler açığa çıkacak ve kazanan yine siz olacaksınız.Dost görünen düşmanlara karşı dikkatli olun. Gerçeklerden kaçıyor ve hayal dünyasında yaşıyorsunuz. Arkadaşlarınızla birlikte olmak, yeni bir hayat kurmaya çabalamaktansa, dünyadan elinizi eteğinizi çekmeyi ve kendi dünyanızda yaşamayı tercih ediyorsunuz. Reddedilmek korkuyorkuyorsunuz ve güvensizlik içinde geri çekiliyorsunuz. Fakat dikkat etmelisiniz. Hayal dünyasında yaşamaya devam ederseniz sahip olduğunuz yeteneklerinizi kullanamayacaksınız. Bu da sizin gerilemenize neden olacak.Ayrıca bu kart sizin sevimli fakat kolay şımaran, çok az verip fazla almak isteyen bir kişide olduğunuzu gösterebilir.Genellikle gerçeklerden kaçmayı ve kendini hayal dünyasına kapatmayı tercih edenlerin kartıdır. Kurulan ilişkilerde ya da dahil olunan işlerde çekimser kalan ve güvensizlik hissini duyanları anlatır. Dolayısıyla sahip olduğu yetenekleri doğru kullanamazlar.

Advertisements
This entry was published on October 10, 2012 at 2:39 pm and is filed under Uncategorized. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: