TILSIM KRALI

  Bir elinde kraliyet asası, diğer elinde ise bir tılsım bulunan kral, tahtında gururlu bir biçimde oturuyor. Etrafı çiçeklerle ve asmalarla bezeli kralın arkasında ise şatosu görünmekte.Toprak grubunun erkek tarafını simgeler. Mülkiyet arzumuza, güven ve elle tutulabilen değerlere ulaşma isteğimizi gösterir.Vaatler, istekler, iyi niyet değil, somut davranışlar önemlidir. Sürekliliğe, kalıcılığa ve tanıdık olanın yeniden gelmesine duyulan güvenin ifadesidir. Yararlı işleri önceden hissedebilme yeteneğindedir. 

Kendinize olan güveniniz, yaşamınızı da olumlu etkiliyor. Bu tutarlılığınız devam ettiği sürece ideallerinizden kaçmamalısınız. Karşılaştığınız her olayı kendi yargılarınıza göre değerlendirmeniz, olayların boyutunu değiştiriyor. Fakat sorgulamalarınız ahlaki değerlerinizi artıracaktır.

Düz  Girişimci, iş yapmayı, para kazanmayı bilen biri. Yeteneklerinin yetersiz olmasına karşılık, sezgileri ile başarılı işler yapabilen biri. Yenilikleri kolayca kabul eden, değişen durumlara karşı yeni çözümler üretebilen pratik bir zeka. Risk almaktan korkmayan, engelleri lehine döndürebilen bir karakter. Konuşmayı sevmeyen, kendinden söz etmeyen bir kişilik. Yardımsever, güvenilir bir kişilik. Dengeli bir ruh hali. Bir hedef doğrultusunda sistematik çalışabilen bir karakter. İşadamı, yatırımcı, yönetici. Bağışlayıcı, zor sinirlenen ancak bir kez kızdı mı affetmeyen bir kişilik. Sevgisini kolayca vermeyen, hak edilmesini bekleyen. Sadık bir koca ya da sevgili.Tılsımların Kralı, azimlidir, çok çalışkandır. Maddi açıdan durumu iyidir. Kazanmayı ve harcamayı iyi bilir. Doğayı ve toprağı sever. Gözüyle görmediği şeylere inanmaz, şüpheyle yaklaşır. Tutucudur, geleneklerine bağlıdır. Çevresinden bağlılık ve saygı görmek ister. Sevgisini para harcayarak gösterir.

Ters  Değişimlere ayak uyduramayan bir yapı. Geleceği göremeyen, bakış açısı dar bir karakter. Kolayca fikir değiştiren, istikrarsız bir kişilik. Maddi hırslarına yenilen, küçük hesaplar ve hilelere başvuran biri. Başarı için yeterli gayreti göstermeyen, tembel. Dengesiz, uyumsuz, kaba. Riskli yatırımlara karşı bir uyarı. Şans oyunlarında kayıplar.Ters çevrili Tılsımların Kralı, inatçılığı temsil eder. Materyalisttir. Para için her şeyi yapabilir, servet düşkünüdür. İnatçıdır, çevresini yorar. Geleneklerine bağlılığı onu bağnaz bir kişi haline getirir.

Advertisements
This entry was published on October 10, 2012 at 2:57 pm and is filed under Uncategorized. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: